Історія кафедри

Кафедра фізичного виховання та спорту Харківського інженерно-будівельного інституту (ХІБІ) – з 1994 року університету будівництва та архітектури (ХДТУБА), а з 2011 року національного університету будівництва та архітектури (ХНУБА) була заснована 29 березня 1948 року наказом Міністерства вищої освіти СРСР від 09.03.1948 року за № 153/III «Про організацію кафедр (самостійних курсів) фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах Головного управління будівельних вузів».

На першій кафедрі працювали 6 викладачів та 2 лаборанти.

Історія кафедри
Кафедра фізичного виховання та спорту 1949 рік
Історія кафедри
1950 рік стадіон Спартак, проведення занять з фізичного виховання

Паралельно з навчальним процесом розпочалася робота з організації відділень спортивного вдосконалення з різних видів спорту.

Спочатку регулярні тренування були організовані з таких видів спорту, як важка атлетика, легка атлетика, волейбол, спортивна гімнастика, лижні гонки, баскетбол.

Історія кафедри
Показові виступи з ритмічної гімнастики на спортивному святі 1973 рік

Всі ці роки з 1948 по 1983 кафедрою фізичного виховання завідував доцент Ляпун Георгій Микитович

Історія кафедри
Зав. каф. доц. Ляпун Георгій Микитович

Перші вагомі успіхи прийшли до спортивного колективу в 60-70-і роки. Особливими досягненнями на рівні України та СРСР відзначалися такі види спорту, як художня гімнастика, баскетбол, бокс, гребля на байдарках та каное, легка атлетика, шашки.

Історія кафедри
Зав.каф. Артамонов Галік Миколайович

З 1983 по 1991 роки кафедрою завідував Артамонов Галік Миколайович

Провідний тренер з легкої атлетики відомі вихованці якого майстер спорту Солонінка Віктор, майстер спорту Рогозянський Віктор, майстер спорту Ніколаєв Володимир, Дмитриєвський Юрій, Козак Вадим, були відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. В цей же час значних успіхів досягли гребці на байдарках та каное. Відомі імена чемпіонів та призерів студентського спортивного товариства «Буревісник», України, всесоюзних змагань: майстри спорту подружжя Баринових Володимира та Ірини, Ганшина Олега, Кузьміна Сергія, Нємцова Віталія, Штипуляка Анатолія, Заботнюка Сергія та інші.

Баскетбольна команда майстрів «Будівельник» Харків в 70-80-ті роки майже повністю складалась з студентів та випускників вузу. Майстри спорту: Кафанов Віктор, Повєткін Павло, Тітов Олександр, Безрук Олексій – складали основу не тільки харківської команди, а й входили до складу збірної команди України на всесоюзних змаганнях.

Сбірна команда ХІБІ Чемпіон спартакіади Мінвузу України з баскетболу 1978 року під керівництвом заслуженого тренера України доц. Лелюка В.О. та доц. каф. фізичного виховання Миронова Л.Г.

Історія кафедри
Сбірна команда ХІБІ Чемпіон спартакіади Мінвузу України з баскетболу 1978 рік
Історія кафедри
Кафедра 1982 рік
Історія кафедри
1983 рік парад відкриття спартаіади Бурівесник. На параді ХІБІ
Історія кафедри
1984 рік першість інстітуту з лижгних гонок
Історія кафедри
Так починалась ритмічна гімнастика

Спортивна діяльність кафедри в 80-і роки пов’язана з досягненнями в легкій атлетиці, боксі, греблі на байдарках та каное, баскетболі та футболі. Вперше в Україні в навчальний процес була запроваджена ритмічна гімнастика.

В цей же час на перших місцях студентського спорту Харкова та України була збірна інституту з настільного тенісу.

Історія кафедри
Зима 1985 рік, лижні гонки
Історія кафедри
На дистанції кросу 1985 рік
Історія кафедри
Старт на дистанції кросу 1986 рік

Склад кафедри фізичного виховання та спорту 1987 рік

Історія кафедри
Кафедра 1987 рік
Історія кафедри
Спартакіада здоров’я 1987 рік
Історія кафедри
Кафедра 1989 рік

Збірна університету з баскетболу, початок 90х років під керівництвом майстра спорту Сорокіна М.М. та майстра спорту, декана СТФ Дьоміна В.М.

Історія кафедри
Збірна університету з баскетболу, початок 90х років

З 1991 року по сьогодні кафедру фізичного виховання та спорту очолює доцент, відмінник освіти України

Сірик Володимир Степанович

Історія кафедри
Зав. каф. доц. Сірик Володимир Степанович

В 90-і роки до п’ятірки кращих студентських команд України входила збірна команда з футболу (багаторазовий переможець та призер серед вузівських колективів м.Харкова) під керівництвом Вороніна Олександра Трохимовича та Сірика Володимира Степановича.

Історія кафедри
Збірна команда університету з футболу, призер першості вузів 1998 рік, учасник чемпіонату області
Історія кафедри
Збірна університету з спортивної гімнастики під керівництвом ст. викл. Стасевської А.М.
Історія кафедри
Перший склад збірної університету з гирьового спорту на базі ВБФ під керівництвом Гамаля В.І.
Історія кафедри
Збірна команда ХІСІ з боксу 1998 рік
Історія кафедри
Кафедра 1998 рік
Історія кафедри
Срібні призери спартакіади 2002 року зі спортивної гімнастики під керівництвом ст.викл. Убийвовка В.А. та Стасевської А.М.

В період після 2000 року пов’язаний з успіхами в таких видах спорту, як пауерліфтинг, гирьовий спорт, бокс, аеробічна гімнастика та фітнес.

Історія кафедри
Срібний призер першості області з футболу 2007 рік

Гирьовий спорт пишається досягненнями майстрів спорту Олійника Максима – багаторазового чемпіону світу, Кияшко Сергія – чемпіона світу серед студентів, Хісамієвої Карини – призера чемпіонату Європи серед молоді та інші.

Історія кафедри
2008 рік Італія, Шатіліон, чемпіонат світу з гирьового спорту, справа чемпіон світу з гирьового спорту Олійник Максим, зліва ст. викл. Гамаль В.І.
Історія кафедри
2009 рік Чемпіонат світу з гирьового спорту м.Хмильницкий, зліва бронзовий призер Кіяшко Сергій, праворуч Олійник Максим чемпіон світу, тренер ст.викл. Гамаль В.І.

Особливих успіхів домоглися студенти-спортсмени та викладачі університету, які останні 15 років представляли пауерліфтинг

Історія кафедри
Переможець Чемпіонату України серед вищих навчальних закладів,
збірна команда університету 2008 рік

Особливо слід відмітити успіхи доцента, майстра спорту міжнародного класу, заслуженого тренера України Плотницького Леоніда Марковича, завдяки якому в університеті було підготовлено більше 18 майстрів спорту України, чемпіонів України з пауерліфтингу, чотири майстри спорту міжнародного класу Алексєєву Ганну, Гаргуновську Наталію, Галкіна Володимира, Семко Богдана та заслуженого майстра спорту, чемпіона та рекордсмена світу, переможця Всесвітніх ігор 2017 року Білого Сергія.

Слід відмітити досягнення заслуженого майстра спорту Білого Сергія – дворазового чемпіона світу, переможця Всесвітніх ігор з пауерліфтингу. У 2010 році збірна команда університету з пауерліфтингу стала чемпіоном України серед студентів. Крім того значних успіхів досягли Галкін Володимир майстер спорту міжнародного класу чемпіон Європи серед юніорів, Гаргуновська Наталія срібний призер чемпіонату світу серед юніорів та Алексеєва Ганна майстер спорту міжнародного класу бронзова призерка чемпіонату світу.

Історія кафедри
Білий Сергій – дворазовий чемпіон світу, переможець Всесвітніх ігор з пауерліфтингу
Історія кафедри
Галкін Володимир – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи серед юніорів з пауерліфтингу


Історія кафедри
Гаргуновська Наталія – срібний призер чемпіонату світу серед юніорів з пауерліфтингу

Успіхи в пауерліфтингу пов’язані з роботою доцента кафедри фізичного виховання та спорту, заслуженого тренера України Плотницького Леоніда Марковича.

Історія кафедри
Заслужений тренер України Плотницький Леонід Маркович та
Гаргуновська Наталія срібний призер чемпіонату світу серед юніорів з пауерліфтингу
Історія кафедри
Чемпіонат України з пауерліфтингу серед дорослих, м.Львів 2019 рік,
Галкін Володимир 1місце, Гаргуновська Наталія 2місце

В боксі вагомі досягнення майстра спорту міжнародного класу Роленка Владислава, призера молодіжного чемпіонату Європи, майстра спорту Нікокошева Дмитра, срібного призера чемпіонату світу з кікбоксу серед юніорів, майстра спорту П’ятницького Дмитра – чемпіона України з кікбоксінгу, майстра спорту міжнародного класу Радіонова Микити – призера чемпіонату України з боксу, майстра спорту міжнародного класу Яценко Артема – призера чемпіонату Європи з тайського боксу.

Історія кафедри
П’ятницький Дмитро – майстер спорту, чемпіон України з кікбоксінгу
Історія кафедри
Радионов Микита – майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату України з боксу

Історія кафедри
Роленко Владислав – майстер спорту міжнародного класу, призер молодіжного чемпіонату Європи

Історія кафедри
Нікокошев Дмитро – майстер спорту, срібний призер чемпіонату світу з кікбоксу серед юніорів
Історія кафедри
Радионов Микита – майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату України з боксу
Історія кафедри
Яценко Артем – майстер спорту міжнародного класу, призер чемпіонату Європи з тайського боксу
Історія кафедри
Чемпіонат Європи з тайського боксу, Яценко Артем

В останні роки значних успіхів досягли студенти ХНУБА. Слід зазначити, що спортивний колектив університету постійно входить до призової трійки кращих вузів м.Харкова по другій групі вузів в комплексному заліку.